Firma Ekle
  • Favoriniz yok

Favorileriniz :0 firma

Giriş/Kayıt

VOLKSWAGEN PASSAT ÜRETİMİ ABD’DE DURDURULUYOR

passat

ABD’de sedan piyasası günden güne gerilerken sedan piyasasını etkileyecek bir haber de Passat için Volkswagen’dan geldi. Pazar, dört kapılı aile arabalarından SUV’lara ve crossover’lara doğru kayıyor. Wards Auto’dan gelen bir habere göre, bu hamlenin son işareti 2023 yılında ABD’de durdurulacak olan Volkswagen Passat oldu.

ABD için Passat’ı iptal etme kararı aldık. Satış trendi, [Chattanooga yapımı] Atlas’ın başarısının gösterdiği gibi, kesinlikle SUV modellerinin lehine.

Wards’a verilen bir demeçte, Volkswagen marka şefi Ralf Brandstätter

ABD pazarı Passat’ın üretimi, 2023’te Volkswagen’in Tennessee, Chattanooga’daki ABD fabrikasında, tamamen elektrikli Volkswagen ID4 SUV’nin tam kapasiteye çıkmasıyla aynı zamana denk gelecek şekilde sona erecek. (American Passat’ın, daha birinci sınıf bir ürün olan ve burada satılan lüks Arteon VW’ye daha yakın olan Euro pazarı örneğinden farklı olduğu da unutulmamalı.) ID4, 2021’de geçerli vergiden önce 39.995 $ başlangıç ​​fiyatı ile piyasaya sürülecek. kredi. Küresel Passat sedan üretimi, Avrupa ve Çin pazarları için Almanya ve Çin’de devam edecek.

Volkswagen Passat

ABD’de Toyota Camry ve Honda Accord gibi sağlam rakipleri olan bir sınıfta, Passat asla iyi bir satıcı olmadı. Volkswagen, 2019’un tamamında yalnızca 14.123 Passat sattı ki bu sayı Camrys Toyota’nın bir ayda sattığı sayının altında. Bu iç karartıcı performansın bir kısmı, aynı platformu kullanan aynı eski modelin yeniden tasarlanmış bir versiyonu olan yeni 2020 Volkswagen Passat’ın yerini alması için son nesil Passat’ın üretiminden kaynaklanıyor.

Orta büyüklükteki sedan segmenti, öngörülebilir gelecekte ABD’de hayati önem taşıyan bir segment olmaya devam edecek, ancak üyelerinden birinin kaybı genel olarak otomobiller için duruma yardımcı olmuyor.

Bu yazımızda ABD sedan piyasasın gerilediğinden, Volkswagen Passat’ın önümüzdeki yıllarda ABD için üretimini tamamen durduracağından bahsettik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için:

Sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayın!

Twitter / İnstagram / Facebook

ecall nedir Önceki Yazı
Ecall Nedir?
mercedes benz Sonraki Yazı
Araba Fiyat Karşılaştırma ABD-Türkiye