Firma Ekle
  • Favoriniz yok

Favorileriniz :0 firma

Giriş/Kayıt

Jet motorlu Volkswagen Yollarda

jet-motor-takilmis-new-beetle
jet-motorlu-beetle
jet-motorlu-new-beetle
jet-motorlu-volkswagen-new-beetle
jet-motorlu-volkswagen
jet-motorlu-vw
jet-motoru-takilmis-new-beetle-vw
new-beetle-jet-motor
new-beetle-jet-motorlu
vw-beetle-jet-motorlu
vw-jet-motorlu

Volkswagen’in yeni beetle modeli arkasına takılan bir jet motorla çalışabilir mi? Yazının konusu bu… Cevabı da geciktirmeden vereyim: Evet: Yapılmışı var!

Jet motorlu Volkswagen

Ron Patrick adında bir garip insan bu işe kafayı takmış ve başarmış. Tabi kendisi bu işlere uzak bir insan değil çünkü Stanford Üniversitesinde makine mühendisliği okuduğu dönemde yapıyor bu çılgınca şeyi.

Ron 2000 model sportif kaplumbağasını tavşana çevirmek istemiş. Arabası standart 4 silindir, otomatik vites bir Volkswagen New Beetle. Yani araba ön kısmında standart motorunu kullanmaya devam ediyor. Arabanın arka kısmına ise Sikorsky tipi büyük helikopterlere güç sağlamak için üretilmiş T58 turboşaft (gaz türbini) motor koymuş. Modifiye falan diyoruz ama bu adam işi biraz abartmış sanki. Yani ‘bana biraz abartı geldi!’

Jet motorlu Volkswagen

Arkadaşa soruyorlar: ”Ron kardeş neden böyle bir şey yaptın” diye. Ron da şöyle bir gülümsüyor, sigarasından bir fırt çekip diyor ki: ”Yav kardeşim Kaliforniya’da 2 yılda bir emisyon testlerine sokuyorlar bizi. Bizi derken arabaları yani. E şimdi ben de aracın motorunda modifiyeye gitsem muayeneden kalacam anlıyon mu? Napayım, ekledim jet motorunu, araba tertemiz 1350 beygir oldu hem de eski motor da duruyor. Kafam rahatladı.” Bu arada aracın trafiğe çıkış izni var. Ayrıca Ron kardeşimiz arabayı kendi ülkesinin sarı sitesinde satışa da koymuş. 550 bin dolarcık istiyor!

New Beetle ateş püskürüyor

Ron’a, suyla çalışan otomobil ürettiğini iddia eden ‘çılgın mucit’ muamelesi yapamayız. Adamın hakkını bir yerde teslim etmemiz gerekiyor. Dış kısımdan bakınca koca gaz türbini haricinde herhangi bir değişiklik yok gibi gözüküyor. Çünkü kendisi gerekli bağlantıları tertemiz yapmış. Arabaya da 3 farklı sürüş modu eklemiş: Soğuk, Büyük Ateş ve Muavin Yakıcı. Eğer Büyük Ateş ya da Muavin Yakıcı tuşuna basılı tutup yarım saniye sonra Sıcak-İz düğmesine basarsanız bir şeyleri tersten görebilirsiniz diyor. Baştan alıcısını uyarıyor kardeşimiz. Helal olsun! Tahsilinin hakkını vermiş. Tebrik ederiz. Ha arabanın arkası zaten küçüktü şimdi iyice küçülmüş ama sonuçta bu araba aileyle pikniğe gidilecek araba değil. Sorun olmaz yani.

Jet motorlu Volkswagen için Ron ne diyor?

Ron kardeşimizin satış stratejisi de başarılı. Aracın fotoğraflarını detaylı bir şekilde çekmiş, üstüne bir de piste çıkıp aracın performansını videoya almış. Ron kardeşimiz diyor ki: ”Aracın taliplisi çok. Alıcısına şimdiden hayırlı olsun. Arabanın hiçbir sıkıntısı yok. Ayrıca aracın emsalsiz olduğunu söylememe gerek yok. Acil nakit ihtiyacından satıyorum. Geyik yapacaklar aramasın, ciddi alıcıları bekliyorum. Fiyatta bir şeyler yaparım. Son olarak jet motoru falan gözünüz korkmasın araba gerçekten yakıt cimrisidir.”

Sosyal medyadan da bir şeyler paylaşıyorum:

Twitter / İnstagram

Tags:
honda geri çağırma Önceki Yazı
Honda Bazı Araçlarını Geri Çağırıyor!
Hidrojen-Yakit-Hucreli-Yeni-Mirai Sonraki Yazı
Hidrojen Yakıt Hücreli Yeni Toyota Mirai