Firma Ekle
  • Favoriniz yok

Favorileriniz :0 firma

Giriş/Kayıt

Honda Bazı Araçlarını Geri Çağırıyor!

honda geri çağırma

Honda Motor Co dün yaptığı açıklamada, bazıları rapor edilen yangınlarla bağlantılı olmak üzere dört ayrı seferde dünya çapında 1 milyon 790 bin civarında aracı geri çağırdığını ilan etti. Honda geri çağırma hangi modelleri kapsıyor?

Geri çağırmalar ABD’de 1 milyon 400 bin aracı kapsıyor.

Japon otomobil devi Honda yaptığı açıklamada 268 bin adet, 2002-2006 arasında üretilmiş CR-V model aracı, elektrikli cam sistemlerindeki yangın riskine karşı geri çağırdığını söyledi. Honda Motor Co, kendilerine bildirilen herhangi bir yaralanma olayının yaşanmadığını fakat konuyla ilgili 16 yangın olayı yaşandığını söyledi.

Honda 2012 yılında da elektrikli camlarla ilgili bir geri çağırma işleminde bulunmuştu. Yeni geri çağırma, önceki geri çağırma işlemindeki arabalarda neme bağlı olarak ortaya çıkabilecek arızalara karşı bir önlem olarak değerlendirildi.

honda geri çağırma
honda geri çağırma

Honda ayrıca 2018-2020 yılları aralığında ABD’de üretilmiş 735 bin Accord, Accord Hibrit ve 2019 üretimi Insight modellerini de gövde kontrol modülü yazılımını güncellemek için geri çağırıyor.

Honda’dan yapılan resmi açıklamaya göre programlama arızası aracın elektronik bileşenlerinin yanlış çalışmasına ve arka görüş kamerası ekranı, dönüş sinyalleri ve cam sileceklerinde de arızalanmalara yol açabilir.

Honda buna ek olarak 2 ayrı geri çağırma duyurusunda daha bulundu. Buna göre yine ABD’de üretilen 430 bin aracın ön tahrik şaftlarının buzlanmaya karşı yola dökülen tuzlardan kaynaklı bozulmalardan dolayı değiştirilebileceği söylendi. Bu bozulmalar arabaların tahrik millerinde kırılmalara sebebiyet verme potansiyeli taşıyor olabilirler. Şirket yine herhangi bir yaralanma bilgisi almadıklarını açıklamalarına eklediler.

Honda Geri Çağırma Hangi Modelleri Kapsıyor?

Honda, tahrik mili geri çağırmalarında yer alan tüm araçlar için onarım parçalarının mevcut olmadığını söyledi. Geri çağırmalar 2012 Honda Civic Hybrid, 2007-2014 Honda Fit, 2013-2015 Acura ILX, 2013 Acura ILX Hybrid ve 2013-2015 Honda Accord gibi modelleri kapsıyor

Honda açıklamasında tahrik mili veya yazılım geri çağırmalarında herhangi bir kaza duyumunun kendilerine ulaşmadığını söyledi. Şirketin yaptığı açıklamalarda Türkiye ile ilgili bir geri çağırma bilgisi verilmedi.

Bu yazımızda Honda’nın ABD için bazı üretim yılı ve modelleri için yaptığı geri çağırmanın detaylarından bahsettik. Daha fazla güncel içeriğe ulaşmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Twitter / İnstagram

yakit-hucreli-araba-toyota-mirai Önceki Yazı
Yakıt hücreli araba
jet-motor-takilmis-new-beetle Sonraki Yazı
Jet motorlu Volkswagen Yollarda