Firma Ekle
  • Favoriniz yok

Favorileriniz :0 firma

Giriş/Kayıt

Audi Q3 45 TFSIe – Yeni Hibrit SUV

audi-q3-45-tfsie_optimized

Audi Q3 45 TFSIe, markanın ilk kompakt plug-in SUV modeli. Plug-in (şarja takılan) hibrit Q3 ve Q3 Sportback 242 beygir gücüne sahip olacak. Ayrıca araç tek şarjla yaklaşık 50 kilometre gidebileceği iddia ediliyor.

Elektrikli SUV’lar 2021 ilkbaharından itibaren siparişe açılacak. Model 4 silindir, 242 beygir gücüne sahip benzinli bir motorla hibrit halde üretildi. Elektrikli kullanım modunda ise menzil 50 kilometre olarak belirtiliyor.

Audi’ye göre her iki varyant da 400 nmlik tork üretebilecek. Güç, tekerleklere 6 ileri tam otomatik şanzıman vasıtasıyla iletilecek. Aracın 0-100 performansı ise 7.3 saniye olarak kaydedilmiş. Aracın maksimum hız verisi 210 km/sa olarak kayıtlara geçecek.

Audi yeni hibrit SUV modelinde birçok sürüş moduna da olanak tanıyor: Aracın standar sürüş modu Oto-Hibrit olarak geçmekte. Bu modda aracın elektrik mekanizması motoru hızlanma konusunda destekliyor. Yalnızca elektrik modunda ise (EV only mode), araba 50 kilometrelik menzile sahip ve maksimum hızı 140 kilometre olarak ilan edilmiş.

Audi yeni Q3 45 TFSIe modelinde ek “Pil Bekletme” ve “Pil Şarjı” modları, pili koruyor veya tamamlıyor. Konfor, Otomatik, Dinamik ve Bireysel sürüş profilleri sürücünün SUV’lerin direksiyonunu, motorunu ve şanzıman tepkisini ince ayarlamasına olanak tanıyor.

Audi Q3 45 TFSIe

Yeni Audi Q3 için Technik, S line, Black Edition ve en üst seviye Vorsprung özellik seçeneklerini kapsayan dört trim seçeneği sunulmaktadır. Coupé’den esinlenen Q3 Sportback, Technik seçeneği dışındaki tüm seçeneklerle piyasaya sürülecek.

Audi, yeni Q3 45 TFSI e ve Q3 Sportback 45 TFSI e modellerinin fiyatlarını henüz açıklamadı, sadece bunun lansmana yakın bir zamanda onaylanacağını söyledi.

Bu yazıda Audi’nin ürettiği yeni Q3 45 TFSIe’nin teknik özellikleri ve piyasaya çıkış tarihi konularına değindik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayın!

Twitter / İnstagram

Dizel Motorun Sonu Mu Geliyor Önceki Yazı
Dizel Motor Yasaklanıyor mu?
sürücü kursu izmir Sonraki Yazı
Sürücü Kursu İzmir