Firma Ekle
  • Favoriniz yok

Favorileriniz :0 firma

Giriş/Kayıt

Araba Cam Buğu Önleyici

cam-bugusu-nasil-önlenir-1024x972_optimized

Araba cam buğu önleyici, araç cam buğu önleyici nasıl kullanılır? Araba camı buğu nasıl önlenir? Araç camı buğu önleme yöntemleri. Würth buğu önleyici sprey nasıl kullanılır? Arabanın ön camı neden buğulanır? Anti fog spray nasıl kullanılır? Anti fog özelliği nedir? Araba buğu önleyici nasıl kullanılır? araç cam buğu önleyici sprey nasıl kullanılır? Buğu önleyici sprye işe yarıyor mu? Ve daha fazlası yazımızda…

Piyasada otomobillerle alakalı belki de yüz binlerce çeşit ürün var. Ancak iş cam buğularını çözmeye gelince elimizde birkaç spreyden başka bir şey kalmıyor. Bunun önemli bir nedeni klimayla veya camı aralayarak bu problemin üstesinden gelinebilmesi.

Arabanın ön camı neden buğulanır?

Araç camındaki buğunun arabanın içi ile havanın sıcaklığı arasındaki fark ve nemden dolayı oluştuğu bilinen bir gerçek. Öyleyse dışarıdaki hava sıcaklığı doğrultusunda klimanızı kullanabilir ya da aracınızın camını açabilirsiniz. Buğulu camlar her şeyden önce sürüş güvenliği ile ilgilidir. Bu yüzden araba camının buğulanması dikkate alınması gereken bir konu.

Buğu Önleyici

Araba cam buğu önleyici konusunda piyasada yukarıdaki ürüne benzer çözümler sunuluyor. Bu tür ürünler araç içi yoğunlaşmayı ortadan kaldırıyor. Kullanımları hızlı ve kolay. Ayrıca yağışlı havalarda, yüksek nem ve sıcaklık değişimlerinde de kullanılabiliyorlar. Araba camı dışında pencereler ve banyo aynalarında da kullanılabiliyor.

Buğu önleyici sprey işe yarıyor mu?

Piyasada farklı türde buğu önleyici çözümler mevcuttur. Spreyler, cilalar ve mendiller arasından seçim yapabilirsiniz, ancak hepsi geçicidir.

Buğu önleyici sprey basit bir mekanizma gibi kullanır ve uygulaması çok kolaydır. Tek yapmanız gereken sıvıyı istenen yüzeye püskürtmek ve ardından bir havlu veya kağıtla silmek. Daha sonra, elinizdeki malzemenin tekrar kristal berraklığında olacağını göreceksiniz.

Buğu çözücü spreylerin dışında buğu önleyici mendilleri de kullanabilirsiniz. Bu mendiller spreylere benzer şekilde kullanılmaktadır. Bu ürünler buğuyu yok eden özel bir kimyasala sahiptirler. Tek yapmanız gereken yüzeye sürmektir ve sorun bir süre içinde çözülecektir.

Buğu önleyici işaretleyiciler önceki çözümler gibi, buğulanma sorununu geçici olarak çözer. Ancak kullanımı çok kolaydır. Tek yapmanız gereken yüzeyi “boyamak” veya “renklendirmek” ve ardından arabanın camı tekrar şeffaf olacaktır.

Geçici çözümlerin yanı sıra aracınızın camlarını bir çeşit kaplamayla kaplayıp kalıcı çözüm ürettiklerini iddia eden firmalar da var. Bu kaplamayla kaplanan yüzeylerin kalıcı olarak buğulanma yapmadığı ve sürekli kullanıldığı için sürücüler büyük bir angaryadan kurtulmuş oluyorlar.

Buğulu araba camı

Daha fazla içeriğe erişmek için lütfen:

Sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayın!

Twitter / İnstagram

mercedes benz Önceki Yazı
Araba Fiyat Karşılaştırma ABD-Türkiye
Dizel Motorun Sonu Mu Geliyor Sonraki Yazı
Dizel Motor Yasaklanıyor mu?